Online Mutabakat

NASIL MUTABAKAT YAPILIR?

1. Listenizi Yükleyin

Ba/Bs veya Cari mutabakatlarınızı Online yada Offline olarak 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. Online entegre olduğumuz Promaks, Logo, Mikro, Uyumsoft, SAP, Nebim ile entegrasyon yapmak için sadece kullandığınız ERP içerisinden mutabakat oluştur diyerek mutabakatınızı oluşturabilirsiniz. Offline yöntemde ise mevcut Most Mutabakat sistemi içerisinden excel formatını indirin, sonrasında excel dosyası üzerinde her hangi bir format değişikliği veya özelleştirme yapmadan direct Most Mutabakat Online Mutabakat sistemine aktarın.

2. MUTABAKATLARINIZI GÖNDERİN

Mutabakatlarınızı tek adımda e-posta ile müşteri/tedarikçilerinize ulaştırabilirsiniz. Sisteme yüklediğiniz mutabakat kayıtlarını ekrandan kontrol edin, isterseniz seçtiğiniz kayıtların, isterseniz listenizdeki tüm kayıtların firmalara email ile gönderimini tek bir tuşla yapın.

3. RAPORLARI İZLEYİN

Müşteri veya tedarikçilerinizden yapılan geri dönüş sonuçlarını anlık olarak raporlayabilirsiniz. Gönderdiğiniz mutabakatlara gelen cevapları ister grafiksel özet raporlarla, ister kayıtların detayına girerek, istersenizde toplu raporlama ekranından izleyin. Belirli bir süre cevap vermeyen firmalara sistemin otomatik olarak haatırlatma gönderimi yapmasını sağlayarak cevaplanma yüzdenizin artmasını sağlayın.

AVANTAJLARI NELERDİR ?

HIZLI

Tek adımda ve kolayca binlerce mutabakat işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

TASARRUF

Mutabakat süreçlerinizi web üzerinden yöneterek zamandan ve telefon, faks gibi giderlerden tasarruf elde edebilirsiniz.

ANLIK KOLAY KONTROL

Mutabakatlarla ilgili uyuşmazlıkları sistem üzerinden online çözebilir; tamamlanan ve onaylanan mutabakatları portalden kontrol edebilirsiniz.

HIZLI VERİ AKTARIMI

Web üzerinden, herhangi bir programa ihtiyaç duymadan, excele aldığınız verilerinizi anında portale aktarabilirsiniz.

UYUMLU ÇALIŞMA

Mevcut ERP veya Muhasebe yazılımınız ne olursa olsun, Online Mutabakat ile sisteminizle uyumlu olarak çalışabilirsiniz.

TEKRARLI E-MAIL İLE HATIRLATMA

Cevap vermeyen firmalara sistemin otomatik olarak tekrar mail göndermesini sağlayabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

BA/BS Mutabakatı Nedir?

BaBS Mutabakat, Maliye bakanlığına her ayin 5’ine kadar bildirilmesi gereken formdur. Mal alış, mal alış iadesi, mal satış, mal satış iadesi, demirbaşlar, giderler vb. (kısaca faturalandırılmış belgeler) hesaplarında K.D.V hariç tutarda 5.000 tl’yi geçen faturaların toplam tutarlarını ve fatura adetlerinin bildirilmesi gerekmektedir. Mükelleflerin (Form BA) ve (Form BS) verilerini vergi dairesine göndermeden önce karşı tarafla mutabakat yapmaları gerekmektedir.

Most Mutabakat, Online Mutabakat Ne Yapar?

Most Mutabakat, BA ve BS mutabakatlarını internet üzerinden yapılmasını olanak sunan, mutabakat işlemlerinin daha hızlı, etkin ve ucuz yapılmasını sağlayan, izlenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmış yenilikçi bir internet çözümüdür.

Most Mutabakatın Avantajları Nelerdir?

*Tek adımda ve kolayca binlerce mutabakat işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

*Telefon, faks ve e-posta için ayırdığınız zaman ve iş gücü kaybını ortadan kaldırarak, maliyetlerinizi düsürebileceksiniz.

*Mutabakat sonuçlarınızı raporlayabilecek ve izlenebilirlik sağlayabileceksiniz.

*Faturalar arasında kaybolmayacaksınız.

*Bildirimlerinizi gönül rahatlığıyla vermenin keyfini yaşayacaksınız.

Sistem Nasıl Çalışır?

1- Öncelikle anasayfamızda yeralan “üyelik” bölümünden üyelik kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir.

2- Mutabakat bilgilerini manuel girebileceğiniz gibi, program üzerinden otomatik aktarım yapabilir veya excel dosyası üzerinden transfer de edebilirsiniz.

3 - Mutabakat yapacağınız firmaların iletişim bilgilerinin (e-mail, fax no) bir kere doldurulması yeterlidir.

4- Mutabakatları istediğiniz zaman karşı tarafa gönderebilirsiniz. Gönderimler e-mail yoluyla yapılabilir.

5- E-mail yoluyla yaptığınız gönderimlerde karşı taraf kendisine gelen mesaj üzerinden tek tıklama ile mutabakatınızı onaylayabilir veya sorun bildirebilir.

6- Mutabakatlarınızı açık kaldığı sürece takip edebilir, yanıtlanmamış mutabakatlarınıza tekrar gönderim yapabilirsiniz.

Yüklediğim verileri başkaları görebilecek mi?

Hayır. Başka firmaların sizin gönderimlerinizi görmesi mümkün değildir. Her firma kendi kullanıcı kodu ve şifresi ile yüklediği verileri görebilir.

Nasıl Üye Olurum? Üye Olurken Nelere Dikkat Etmeliyim?

mostmutabakat.com'a "Üye Ol" bölümünden ücretsiz ve hemen üye olabilirsiniz. Sistemden 1 ay boyunca ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Üyelik işlemleri sırasında girdiğiniz ve yüklediğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız.

Most Mutabakat ile hangi mutabakatlarımı yapabilirim?

BA/BS ve Cari Bakiye mutabakatları Most Mutabakat sistemi üzerinden yapılabilirsiniz. Ayrıca mutabık kalınmadığı durumlarda, karşılıklı gönderilen eksterler sistem üzerinde karşılaştırılarak farklar tespit edilebilir.(Opsiyonel)

Mutabakat yapacağım firmaların da Most Mutabakat kullanıcısı olması zorunlu mudur?

Mutabakat yapılacak firmanın Most Mutabakat kullanıcısı olması gerekmez. Mutabakat mektubu, gönderim yaptığınız firmadaki yetkilinin e-posta adresine gidecek ve yetkili kişi e-posta üzerindeki linke tıklayarak mutabakata cevap verebilecektir.

Most Mutabakat kullanmak için Most ERP çözümlerinden birine sahip olmak gerekir mi?

Hayır gerekmez. Most Mutabakat uygulaması Most ERP çözümlerinden bağımsız olarak çalışabilmektedir.

Most Mutabakat çözümü ERP sistemleri ile entegre midir?

Most Mutabakat çözümü Uyumsoft, Sap, Logo, Nebim, Mikro, Promaks ve Zirve ile entegredir. Direkt ERP üzerinden mutabakat gönderimi yapılıp cevapları ERP üzerinden izlenebilir. Farklı ERP uygulamaları ile entegre olunabilmesi için hazır servisleri vardır. Özel çalışma ile farklı uygulamalarla entegrasyon sağlanabilir.

Gönderdiğim mutabakatların karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığını nasıl anlarım?

Ekran üzerinde, her mutabakat satırının detayında, gönderilen mailin karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı, ulaşmadı ise hatanın sebebi detaylı olarak gösterilmektedir.

Most Mutabakat çözümü için ücretlendirme ne şekilde yapılıyor?

Most Mutabakat çözümü üye olduktan sonraki 1 ay boyunca hiç bir kısıt olmadan kullanılabilmektedir. 1 ay sonra aylık kullanım bedeli ödeyerek sistemi SINIRSIZ MUTABAKAT için kullanılmaya devam edebilirsiniz.

Most Mutabakat çözümü ile gönderilen mutabakat mektuplarının resmiyeti var mıdır?

Most Mutabakat sistemi üzerinden e-Mail, SMS ve Faks gönderilerinin kanuni yönden bir geçerliliği yoktur. Gönderilerin ve gelecek cevapların kanuni bir değeri olması için, Mutabakat gönderiminin şirketinizin KEP adresinden, karşı firmanın KEP adresine yapılması ve cevabın karşı firmanın KEP adresinden gelmesi gerekmektedir. Most Mutabakat sisteminin KEP adresleri üzerinden gönderi yapabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.

HAKKIMIZDA

Most Mutabakat bir Most idea grup şirketi olarak 2015 yılında kurulmuştur. Ekibinde yer alan Mutabakat ve finans uzmanları ile bir mutabakat platform hizmet sağlayıcılığı dışında tüm mutabakat süreçlerinizi de yönetebilecek bir firma olarak hizmet sunmaktadır. Sizleride bu değerli ailemizin üyeleri arasında görmek isteriz.

Türkiye’ nin en büyük firmaları ile çalışan ve yüzlerce kullanıcı tarafından kullanılan Most idea gerek kendi geliştirdiği özel yazılım çözümleri ve mobil uygulama geliştirme çalışmaları, gerekse ihtiyaçlar dahilinde tasarladığı interface ve web raporlama / portal çözümleri ile en çok tercih edilen ve memnun kalınan yazılım şirketlerinden biridir. Sizde Most idea çözümleri ile tanışmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

BİZE ULAŞIN

Tüm istek ve şikayetleriniz için bu form ile bize ulaşabilirsiniz.